top of page

Firmamız Hakkında

Neden Taşpınar?

Taşpınar Kuruyemiş olarak toptan kuruyemiş ve ağırlıklı olarak ayçiçeği satışı ve dağıtımı yapmaktayız. Kurulduğu yıldan (1978) bu yana sektöründe ürün pazarlamaya devam etmektedir. Kalitesinden ödün vermeden; her daim taze ve lezzetli kuruyemiş, ekonomik, güvenilir olarak müşterilerine Sunmaya çalışmaktayız. Tüketici ile üretici arasındaki köprüleri kaldırarak müşterilerimize daha kaliteli ürünü daha uyguna mal ediyoruz.ü

Kurulduğu günden bu yana, “Yeni toplanmış gibi taze ve leziz” felsefesinden ödün vermeden tedarikçilerinden ürün alan, aldığı ürünleri tesislerinde yüksek teknoloji ile donatılmış özel stoklama alanlarında sevkiyata hazırlayan, Taşpınar kuruyemiş geniş bir ürün gamı ile faaliyet göstermektedir. Ticaret hacminin tamamında, yüksek kalite ve gıda güvenliği konularını en hassas şekilde yönetmekte, en kaliteli ve en iyi ürün tedariği hususunda asla ödün vermemektedir.

Sahip olduğu ISO 9001, ISO 22000 belgeleriyle uluslararası gıda standartlarında ürün sunan Taşpınar Kuruyemiş, yaptığı yatırımlarla ve yenilikçi yaklaşımlarıyla ülkemize yüksek katma değerler sağlamaktadır. İnovasyonel yaklaşımlarıyla başarı grafiğini her geçen gün daha da yukarılara taşıyan firmamız, orta ve uzun vadede gerçekleştireceği yeni yatırımlarla ticari hacmini daha da arttırmayı hedeflemektedir.

Misyon ve Vizyonumuz

1978‘den beri Ayçiçeği1999’dan beri ise Kuruyemiş sektöründe faaliyet gösteren firmamız sürekli büyüyerek günümüze ulaşmış günümüz itibari ile yıllık ortalama 2.000 ton Ayçekirdeği sirkülasyonu sağlayarak, bu kapasitesini önümüzdeki yıllarda daha da artırmayı hedeflemektedir. 

Güven ve Kalite

Kurulduğu yıldan bu yana sektöründe ürün pazarlamaya devam etmektedir. Kalitesinden ödün vermeden; her daim taze ve lezzetli kuruyemiş, ekonomik, güvenilir olarak müşterilerine Sunmaya çalışmaktayız. Lokasyon olarak Erzurum Pasinlerde mevcut bulunan ayçekirdeği işleme tesisimiz kuruyemiş kavurma ve paketleme tesisimiz ve perakende şubelerimiz ile hizmetinizdeyiz.

En taze ve en nefis ürünleri sunduğumuz müşterilerimizle daima etkileşim halindeyiz. Geniş yelpazede kaliteli ürünlerimizi çok beğeneceğinizden eminiz. Uğrayıp kendiniz tadın!

Hakkımızda : Hakkımızda
Hakkımızda : Video

BELGELERİMİZ

Adsız.jpg
Hakkımızda : Biz Kimiz

Ayçiçeği Üretim Hattı

Malzemelerimizin Hepsini Kendi Bölgemizden Gururla Alıyoruz

%C3%9CRET_edited.jpg
Hakkımızda : Hoş Geldiniz

Nerdeeeeen Nereye

Nasıl Başladık?

Taşpınar kuruyemiş ilk olarak Mahir Taşpınar’ın kişisel çabalarıyla 1978 yılında kendi ürettiği ayçekirdeğini şehir dışına satmak için düzenlemiş olduğu şehirdışı seyahati ile temelleri atılır ve kısa sürede Erzurum’un Pasinler ilçesinde çekirdek tüccarı olarak büyümeye başlar. İlerleyen yıllarda basit usülde eski tarzda çiftçiden aldığı çekirdekleri eleyerek satmaya başlar 1980 li yıllarda kendine ait küçük sayılacak tarzda bir tesis oluşturur. 
Yıldan yıla kapasitesini artırır.1990'lı yıllarda devrin imkanları dahilinde modern bir çekirdek eleme ve işleme tesisi kurar. İkinci neslin işe katılması ile 1998 yılına gelindiğinde Kuruyemiş sektörüne giriş yapılır.
Toptan kuruyemiş satımı,kuruyemiş kavurma makineleri ve kuruyemiş paketleme makineleri ile ürün portföyünü genişleterek, Doğu Anadolu bölgesinde kuruyemiş sektöründe lokomotif bir firma olma yolunda ilerler. Günümüzde hali hazırda çekirdek eleme tesisinde son model makinalar kullanılarak ürün boylama, renk ayırma ve ürün gruplama işlemleri yapılır. 
Taşpınar kuruyemişin günlük çekirdek işleme kapasitesi 10.000kg civarıdır iklim koşulları nedeniyle çekirdek işini sezonluk olarak son bahar mevsiminde gerçekleştirmektedir. Yıllık, totalde 1000-2000 ton civarı çekirdek işlemesi yapmaktadır. Ayçekirdeklerini, kendi belirlemiş olduğu şartlarda müstahsillere ürettirmektedir. İşlediğimiz çekirdekleri Türkiye’nin dört bir yanına pazarlıyoruz. Hali hazırda Türkiye’nin birçok ilinde müşterilerimiz vardır. 
Kuruyemiş piyasasında ise günümüzde  Erzurum ve civarında 200ü aşkın müşterimiz yerel marketler ve kuruyemiş perakendecileri olmak üzere geleceğe güvenle yürüyoruz. 

Hakkımızda : Biz Kimiz
bottom of page